sobota, 17 lutego 2007

Dzisiaj zaświeciło Słońce więc nie mogąc wysiedzieć dłużej na tyłku przed monitorem, postanowiłem wybrać się na rowerową wycieczkę. Wasz Ucho mimo 70% dobowej internetowej obecności zachował jeszcze jakieś zdolności motoryczne (jakie to już raczej bez przeklinania nie da się napisać...). Czyli dzisiaj dzień przebrzydłej prywaty. Kto spodziewał się nowego Wieżowca - tam pod spodem masz IBM Building - naciesz oko.

Dla tych co byli w Dreźnie. Żadnych kościołów ani oper dzisiaj nie będzie. Ileż można?! Spojrzenie panoramiczne z innej strony. Po kliku w zdjęcie - obrzydliwie duże powiększenie - a co zaszalejemy dzisiaj. Od tego sportu mam nadspodziewanie dobry humor...

Dresden 1

Poniżej wielki Park Gross Garten z pałacykiem w centrum:

Dresden 2

 Dresden Grosser Garten

A to przepiękny, stary most zwany Blau Wunder z czym zgadzam się w pełni:

Dresden 3

Blau Wunder Dresden

Zdjęcia: Ucho :) Wreszcie nie kradne...

piątek, 16 lutego 2007

IBM Tower 1 Tak bardzo zauroczyły mnie zdjęcia Krzycha znalezione na FWP , że nie pozostało mi nic innego jak tylko wkleić je tutaj. Mam nadzieję, że autor się nie obrazi, w każdym razie postaram się go jeszcze powiadomić i spytać o pozwolenie. Koniecznie kliknj na każdą fotografię w celu powiększenia. Jak mawiał Najsztub Piotr - naprawdę warto.

Coż tu komentować. Piękna, prosta, czarna bryła, elegancja i duże przeszklenia. Zaprojektowany przez Mies'a van der Rohe i ukończony w 1973 roku (!) IBM Tower ma 212 metrów wysokości co w skali Chicago nie jest szczególnym osiągnięciem ale tutaj zdecydowanie nie w tym rzecz. Jeszcze jeden wątek z Skyscrapercity ze zdjęciami wieżowca możemy znaleźć TU.

Jego braciszek Seagram Building z NY to temat na kolejną nieco już dłuższą opowieść o pięknie prostoty, urbanistycznych zaskoczeniach i mocy czarnych wież...

 

IBM TOWER 2 IBM TOWER 3 IBM TOWER 4 IBM TOWER 5

Źródło: Zdjęcia Krzycha , http://thomonthenet.com

 
1 , 2 , 3

.

Google