piątek, 21 marca 2008

Ostatnio na stronie internetowej Biura Projektów i Realizacji inwestycji „M.Z. Walas ”, czyli projektanta wrocławskiego wieżowca Sky Tower pojawiła się ciekawa animacja przedstawiająca rzeczony budynek. Chociaż przedstawione obiekty to tylko pozbawione tekstur bryły to każdy mieszkaniec miasta spokojnie rozpozna na niej poszczególne budynki.

Na filmiku widać dobitnie jak ogromnym, przytłaczającym wszystko komplekem będzie Sky Tower . Zauważcie proszę w ostatnich sekundach filmu konfrontacje z ponad 50 metrowym budynkiem "Galeriowca ", który sam w sobie już teraz niepodzielnie króluje wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Boję się trochę tego co będzie, boję się, że hiszpanie z Grupo Prasa nie wybudują za szybko tego co zapowiadają obok . Taki moloch w mieście może wyglądać dość nieciekawie. Ale i tak się w dalszym ciągu cieszę, że powstaje...

 

poniedziałek, 17 marca 2008

Natomiast z Wrocławia poleciała do Cannes "wysadzana brylantami" makieta wieżowca Odra Tower . Przydomek taki nadali jej forumowicze Skyscrapercity po tym jak dowiedzieli się, że kosztować mogła ona nawet 50 tys. zł. Nie wiem na ile informacje te można nazwać wiarygodnymi, ale filmik dostępny na stronach wykonawcy makiety czyli MCW Studio Wrocław doprawdy robi wrażenie (inna sprawa, że nie potrafię tam teraz tego filmiku znaleźć, może ktoś pomoże - inne źródło?).

Filmik znaleziony i wstawiony (dzięki Wrocław z wyboru ). Jeśli popełniłem jakieś nadużycie w sprawie praw autorskich - przepraszam - to w służbie informacji...

Na szczęscie forumowicze z Wrocławia przechwycili kilka ciekawych ujęć brylantowej makiety, które za Godfath3rem przedstawiam (chyba wiecie, że mam zupełnie niemęską słabość do ładnych obrazków...)

vOdra Tower Makieta Wrocław

Odra Tower Makieta Wrocław

Odra Tower Makieta Wrocław

Odra Tower Makieta Wrocław

Odra Tower Makieta Wrocław

Odra Tower Makieta Wrocław

 
1 , 2 , 3

.

Google