poniedziałek, 09 kwietnia 2007

Gdzieśn tam w czeluściach internetu a dokładnej na stronie biura projektowego O&O B&G pojawiły się (choć mi nie udało się ich tam znaleźć;) wizualki pomysłu firmy LC Corp dla Centrum Południowego we Wrocławiu. Niewtajemniczonym wyjaśnię tylko, że Centrum Południowe to wielka łąką prawie w środku Wrocławia, którą miasto sprzedało w tym roku hiszpańskiemu inwestorowi Grupo Prasa. W przetargu startowało trzech konkurentów, wygrany projekt przedstawię na końcu wpisu.

Sky Tower i Centrum Poludniowe Wrocław

W momencie ogłoszenia wyników nie były znane pozostałe propozycje co zwykle irytuje zainteresowanych tematem, w tym dla przykładu mnie, więc cieszą mnie niezwykle takie przecieki mówiące co mogło być, a nie będzie. W tym przypadku na szczęscie dla nas, mieszkańców, ponieważ planowano cały kawał miasta zabudować klocami niewiele odbiegającymi od będącego w trakcie (powolnej) realizacji Sky Towera. Ciekawostką jest tutaj drugi ST stojący koło Hotelu Wrocław (a może i dwa następne - nie widać wyraźnie) chyba nawet większe od wieżowca mającego stanąć w miejscu Poltegoru. Dla pragnących pogłębić swoją więdzę dotyczącą CP propozyce:

a) wygrana Grupo Prasa

CP Grupo Prasa Wroclaw

b) przegrana TriGranit

Trigranit dla Centrum Południowe Wrocław

A w ogóle zainteresowanych odsyłam do wątku o CP na SSC a tam zawsze wiele ciekawych komantarzy, sporów i marudzenia:)

niedziela, 01 kwietnia 2007

Business Dragon CracowWreszcie doczekaliśmy się wizualizacji nowego wieżowca, który na miejscu zburzonego Szkieletora ma zamiar wybudować firma JL&R Consulting właściciel tych gruntów. Według materiałów udostępnionych przez inwestora budynek ma nawiązywać do tradycyjnej architektury starego Krakowa ,ale wprowadzać również nową jakość do tego pięknego miasta. Liczący 30 pięter 135 metrowy apartamentowiec o nazwie Dragon Apartments kusi swoich potencjalnych mieszkańców basenem, siłownią połączoną z zadaszonym boiskiem, rewelacyjną panoramą całego miasta z wyższych pięter oraz, co ciekawe, siedmiometrowym smokiem wawelskim witającym mieszkańców w wysokim holu budynku. Widać, że inwestor chce uszczknąć dla siebie kawałek tortu złożonego z nieruchomości mieszkalnych ponieważ każda inwestycja w ten rynek przynosi ostatnio rekordowe zyski.

Co do kształtu budynku to prezentuje on z pewnością nowość na polskiej ziemi, jak dla mnie jest zdecydowanie przekombinowany a nawet kiczowaty, ale z pewnością spodoba się zakochanej w "neoklasycznej" architekturze większości społeczeństwa. Teraz wypada czekać tylko na protesty przeciwników wieżowców w Starym Krakowie i obserwować męki inwestora prowadzące do uspokojenia tych głosów. Dla przypomnienia zdjęcia Szkieletora obecnie:

Kraków Szkieletor

Zdjęcia: http://spod.okien.pl , www.jlrconsulting.com

Komunikat:

Oczywiście wpis był czysto Primaaprillisowy i nie ma żadnych nowych informacji dotyczących krakowskiego Szkieletora. Gorące pozdrowienia od JL&R Consulting czyli Jarek, Lech & Roman Konsultacje;). Czekamy na sprawdzone informacje od właściciela budynku i do oczywiście ciekawe projekty, bo w końcu ma być ogłoszony międzynarodowy konkurs (których nieco się od czasu MSN boimy)...

 

JL&R Consulting

 

 

.

Google