poniedziałek, 21 maja 2007

Podobają Ci się wieżowce nad Odrą? Odra Tower nieco Cię zaszokował. Spokojnie, zaraz obok projektowany jest jego większy kolega. 

Wg. informacji ze strony biura projektowego Skos :

Wroclaw

 

"w RAMACH PROJETU ZESPOŁU MIESZKALNO-BIUROWEGO , ZAPROPONOWANO REALIZACJĘ BUDYNKU WIEŻOWEGO Z APARTAMENTAMI MIESZKALNYMI I USŁUGAMI TOWARZYSZĄCYMI. BUDYNEK O WYSOKOŚCI 44 KONDYGNACJI NADZIEMNYCH ( OKOŁO 170 m ) Z WEWNĘTRZNYCH TRZONEM KOMUNIKACYJNYM I ZIELONYMI OGRODAMI. bRYŁA BUDYNKU W KSZTAŁCIE SZKLANO-ALUMINIOWEGO WRZECIONA ZWIEŃCZONA PRZESZKLONYMI REASTAURACJAMI NA OSTATNEJ KONDYGNACJI. z plato przy restauracjach zapewniony fantastyczny widok na pobliskie stare miasto , ostrów tumski i śródmieście wrocławia."

 Pisownia oryginalna.

Wroclaw

Czyli hipotetycznie będziemy mieli dwa ogromne budynki niedaleko starówki - Odra Tower (~130 m) i "CLA Invest" (~170 m). Przypomnę tylko, że Poltegor ma 90 metrów wysokości a kominy elektrociepłowni widoczne z wielu miejsc w mieście 120 i 180 metrów...

Projekt jest póki co w krainie domysłów ale kto wie może coś z tego wyjdzie.

Wroclaw

Wroclaw

Wroclaw

Wroclaw

Wizualizacje: http://www.skos.com.pl

Dwie dodatkowe wizualki Odra Tower (patrz poprzednia notatka). Widok z poziomu ulicy. Nie potrafię sobie tego wyobrazić, pewnie inni wrocławianie również. W tamtym miejscu - ogrom.

Odra Tower Wroclaw

Odra Tower Wroclaw

 
1 , 2 , 3

.

Google