środa, 27 czerwca 2007

Wstęp do nowej kategorii przeczytać można w poprzedniej notce. Treści reklamy tłumaczył nie będę, o wiele lepiej zrobi to za mnie niezastąpiony YouTube (tak, tak już ci wybaczyłem). Debiutantem w kategorii Movieżowców zostaje Marina Tower z Chicago. Nie jest to pierwszy i na pewno nie ostanio chicagowski wieżowciec pojawiający się na tych łamach, a to dlatego, że z niewiadomych przyczyn czuję duży sentyment do budowli z tego miasta.

Niezwykle według mnie fotogeniczny apartamentowiec Marina Tower, zwany zdaje się również kukurydzą, to kompleks składający się z dwóch niemal identycznych wież, każda o wysokości 179 metrów. Pierwszych 18 pięter każdego z budynków zajęte jest odkrytym, przewiewnym parkingiem, idealnym dla chcących pochwalić się swoim samochodem mieszkańców i nieco mniej dogodnym dla użyczających swoim żonom aut biznesmenom.

Marina Towers

Marina Tower Chicago

Nieco kontrowersyjna forma tej budowli, świetnie, moim zdaniem, broni się przez krytyką, stanowiąc udany dodatek dla pozostałych, typowo kwadratowych wieżowców, tak charakterystycznych dla tego miasta. Nie należy też zapominać, że wybudowana została w 1964 roku - gdyby część dzisiejszych architektów, szczególnie projektujących dla Polski zbliżyłaby się choć do tego poziomu...

Marina Tower Chicago

Zdjęcia: aurora, shutterBRI, Diego Sierralta

Szalone pościgi, sceny łóżkowe, zdrady, skandale, i wybuchające białe domy. To i jeszcze więcej atrakcji pojawi się od dzisiaj w tym blogu. Czy to już zapowiedziana zmiana formuły? Czy to objaw choroby psychicznej autora? Nie do końca. To nowa kategoria bloga, o wiele mówiącej nazwie "Movieżowce". Profesor Miodek rozsmarował by mnie słownikiem wyrazów bliskoznacznych za ten słowotwór, ale na szczęscie mieszkamy w różnych częściach miasta więc mam szansę na niego nie trafić.

Jako człowiek honoru, bez wahania przyjąłem zlecone mi przez czytelnika mareksy zadanie. Tego miłego młodzieńca z Creamteam zafascynował pewien grający niemalże główną rolę w reklamie wieżowiec. Ja natomiast doznałem gwałtownego uderzenia inspiracji i postanowiłem powołać do życia nową kategorię, w której pisać będę o budowlach, które występują/występowały w niezliczonych filmach, reklamach, teledyskach i innych szeroko pojętych dziełach kinematografii. Na debiutujący Movieżowiec zapraszam do następnej notki.

King Kong skyscraper

 
1 , 2 , 3 , 4

.

Google