środa, 24 października 2007

Jako przewodniczący i jeden z niewielu członków Bardzo Elitarnego Klubu Estetów Południowego Wrocławia nie potrafiłem sobie odmówić przyjemności zaprezentowania takiej oto nowej wizualki Sky Tower.

Wrocław Sky Tower

Dużo zieleni, dużo roślinek i bajerów, ale to z pewnością tylko chwyt marketingowy. Jak wiadomo w komputerze można tworzyć cuda i wiele nas nie ogranicza, czyli hulaj dusza, grawitacji nie ma. Dla dociekliwych - świetlisty prostokąt na dole wygląda mi na jakiś mały kort lub basenik, tak czy siak może być ciekawie.

Tym czasem Poltegor zniknął już z powierzchni ziemi (zdjęcie nieco nieaktualne - autor Jonsie). Wykop pod przyszły wieżowiec głeboki i rozległy a pierwsze prace prawdziwie budowlane mają rozpocząć się w marcu.

Poltergor by Jonsie. Wrocław

 

piątek, 19 października 2007

Wirtualna rzeczywistość znowu pozostawiła real daleko w tyle. Co z tego, że w Dubaju rośnie największy wieżowiec świata, skoro pan Wong może zaprosić tysiące osób do współtworzenia swojego, najwyższego w świecie, wirtualnego budynku. A dokładniej zapraszał, bowiem akcja zainicjowana pod tym adresem już dość dawno dobiegła końca.

Mr Wong's Apartment Skyscraper

Chodziło tam mniej więcej o to, że niejaki Wong, pikselowy artysta (wniosek wyciągnięty z przeglądu jego strony) postanowił zaprosić gości do współtworzenia pikselowego wysokościowca. Po ściągnięciu odpowiedniej podstawy (template) użytkownik mógł dowolnie zaaranżować jedno piętro wirtualnego budynku. Musiał jedynie pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które można streścić w haśle: bez reklam, bez porno, bez plagiatów. Ze strzępków, które udało mi się odszukać w czeluściach Googla wynika, że akcja owocowała niezwykle ciekawymi pomysłami. Oczywiście podesłane projekty musiały zostać zatwierdzone przez samego gospodarza.

Wielka szkoda, że nie udało mi się urządzić pięterka pod Wongowym dachem. To mogła być jedyna okazja do na zamieszkanie (w pewien spodób) w czymś w rodzaju wieżowca (w pewien sposób). Wpadł mi też do głowy pomysł na pewien apel. Być może któryś z naszych zdolnych programistów webowych skusiłby się na przyrządzenie rodzimej wersji wirtualnego budynku. A dodatkowo dodałby jeszcze jakiś system punktów, który umożliwiłby przesunięcie apartamentu na wyższe piętro wskutek otrzymanych głosów. Jakby co zaklepuje sobie dobrą miejscówkę za podrzucenie tematu...

 

Mr Wong's Apartment Skyscraper

Zrzuty pobrałem ze świetnych: Weburbanist , At the egde of art

Dla wnikliwych: tak tytuł notki jest ewidentym i przebrzydłym chwytem marketingowym.

 
1 , 2

.

Google