środa, 25 czerwca 2008

Przedstawiona poniżej koncepcja będzie częścią polskiej wystawy na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji . W Pawilonie Polskim zaprezentowany zostanie projekt kuratorów Grzegorza Piątka i Jarosława Trybusia będący przewrotną prezentacją 6 ważnych budynków zrealizowanych w Polsce w ostatnich latach.

  Po - Kobas Laksa

Wystawa ma próbować odpowiedzieć na pytanie co stanie się z popularnymi budynkami, kiedy zmienią się stosunki społeczne czy też ekonomiczne realia rządzące światem. O ile pomysły zaprezentowane na  surrealistycznych fotomontażach Kobasa Laksy są bardziej artystyczną zabawą niż próbą rzeczywistej analizy, to z pewnością będzie się je oglądać z przyjemnośćią - tak jak ujawnioną wizję wieżowca Rondo 1 z Warszawy.

Rondo 1 Kobas Laksa

Fot. Kobas Laksa

Kiedy przestaniemy potrzebować ogromnych biurowców, a pracownicy światowych korporacji wyniosą się na zieloną trawkę (w podziemne korytarze?), po dachach warszawskich wieżowców nie zaczną raczej biegać sarenki. Jak to już ktoś mądrze stwierdził, po prostu urządzi się tam apartamenty...

 

Dla miłośników klimatu noir w architekturze mam także:

Niezrealizowane wieżowce na wrocławskim Rynku

Režisér Ridley Scott pri nakrúcaní filmu Blade Runner  

Aleja wieżowców w Paryżu

środa, 18 czerwca 2008

No forum serwisu max3d.pl użytkownik podpisujący się jako Cornelius Scipio już pod koniec marca opublikował bardzo przyjemne i całkiem realistyczne wizualizacje wrocławskiego Sky Tower.

Sky Tower Wrocław Leszek Czarnecki

Fot. Cornelius Scipio

Sky Tower Wrocław Leszek Czarnecki

Fot. Cornelius Scipio

Sky Tower Wrocław Leszek Czarnecki

Fot. Cornelius Scipio

Będziemy mieli we Wrocławiu niezłego potwora z głębin. Tymczasem postępy z placu budowy obserwować możemy na blogu: Sky Tower następca Poltegoru,oraz w kamerce internetowej zamontowanej, o ile się nie mylę, na dachu Galeriowca przez przodowników zarządzających serwisem investmap.pl

 

.

Google