Polskie wieżowce

czwartek, 27 listopada 2008

Z pewnym opóźnieniem, ale mimo wszystko gorąco zachęcam do zakupu dzisiejszego wydania "Gazety Wyborczej". Wewnątrz znajdziecie (o ile Wam w międzyczasie gdzieś po drodze nie wypadnie) wkładkę z dodatkiem inwestycyjno - wieżowcowym przygotowaną pod patronatem Bryły, a w niej skromny artykuł, jeszcze skromniejszego autora niniejszego bloga. 

Polaku zamieszkaj w wieżowcu

W obliczu dynamicznej sytuacji na rynku nieruchomości, mimo, że treść artykułu zmieniana była do ostatniej chwili, pewne informacje straciły swoją aktualność w toku prac papierowo - redakcyjnych. Mimo literówek i chaosu, internet chyba jednak rządzi;) Niestety nie da się go oprawić w ramkę i powiesić na ścianie...

 

wtorek, 28 października 2008

Odświeżałem ostatnio wiedzę na temat polskich inwestycji wieżowcowych i znalazłem takie oto ładne i powabne obrazki na stronach urbanity.pl. Przedstawiać mają one Centrum Multifunkcyjne w Katowicach, które miałoby zostać zlokalizowane przy ulicy Olimpijskiej, niedaleko słynnego Spodka.

Rank Progress S.A Katowice

Z notki dostępnej na stronie potencjalnego inwestora, firmy Rank Progress S.A. wynika, ze prowadziła ona w zeszłym roku "prace koncepcyjne i przedprojektowe oraz stosowne procedury administracyjne i formalnoprawne zmierzające do otrzymania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu", co oznacza najprawdopodobniej tyle, że badała jedynie rynek, lub też próbowała podbić nieco cenę gruntu. Wieżowce Katowice Olimpijska

Obawy wynikają z tego, że inwestor ten zajmował się dotychczas budową wielkopowierzchniowych centrów i galerii handlowych, a nagłe zainteresowanie wysokościowcami przyszło akurat w momencie śp. hossy na rynku nieruchomości, kiedy to wielu drobniejszych graczy zapowiedziało naprawdę "duże" inwestycje. No i dzisiaj w obliczu totalnego kryzysu widzimy co się z nimi dzieje.

Przy okazji przypomniało mi się, że Rank Progress zapowiedział również z rok temu budowę uzbrojonego w wieżowce osiedla Marina Park we Wrocławiu. Nie wiem jak wygląda sprawa na dziś, ale postaram się rozeznać i skrobnąć tutaj ze dwa zdania (i dorzucić wizualkę - bo były).

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29

.

Google